Pozycjonowanie na długi ogon

Nie jest tajemnicą, że możesz szybko dostać się na szczyt Google, optymalizując swoją stronę pod kątem słów kluczowych o długim ogonie. Musisz zdać sobie sprawę, że algorytm Google jest zaprojektowany tak, aby dawać wyniki na podstawie popularności, a nie na podstawie tego, ile razy pojawia się słowo kluczowe, a nawet na podstawie tego, jak często jest ono używane w wyszukiwaniach. Dość trudno jest nie powtarzać, gdy blogujesz tak często, jak wiele innych osób. Jeśli chcesz uzyskać najwyższe pozycje w rankingach dla wybranych słów kluczowych, Twoja strona musi być zoptymalizowana dla długich słów kluczowych z tyłu. Wiadomo, że słowa kluczowe z długim ogonem stanowią 70 procent wszystkich wyszukiwań internetowych przeprowadzanych co miesiąc.

Czym dokładnie są słowa kluczowe z długimi ogonkami? Cóż, są to słowa kluczowe, które nie mieszczą się w tradycyjnym zakresie wielkości wyszukiwania. Innymi słowy, są to słowa kluczowe, które składają się z pojedynczego słowa, frazy, a nawet zestawu słów, ale z mniej niż 1% wolumenu wyszukiwania. Teraz, jeśli chcesz rankingu dla tych słów kluczowych, musisz upewnić się, że Twoje wysiłki SEO koncentruje się na uzyskaniu jak najwięcej soku wyszukiwania z tych słów kluczowych o niskiej objętości wyszukiwania.

Co to jest SEO dla długich słów kluczowych? Jest to naprawdę proste. Musisz po prostu zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby upewnić się, że Twój blog lub strona internetowa jest tak dynamiczna, jak to tylko możliwe, aby mogła dobrze pozycjonować się w Google i innych wyszukiwarkach. Chcesz, aby Twoja strona była widoczna na stronach wyszukiwarek tak bardzo, jak to możliwe. Chcesz jednak mieć pewność, że nie znajdziesz się na liście stron w wyszukiwarkach, które mają bardzo niską pozycję.

Istnieje wiele firm SEO oferujących usługi w zakresie optymalizacji stron pod kątem długich słów kluczowych. To dlatego, że wiele osób koncentruje się na marketingu cyfrowym. Powodem, dla którego marketing cyfrowy jest tak popularny jest to, że ludzie szukają sposobów, aby prowadzić więcej ruchu na swojej stronie internetowej. W rezultacie, konkurencja w tej niszy jest bardzo duża. To właśnie to sprawia, że nawet najbardziej doświadczonej firmie SEO tak trudno jest zdominować rynek.

Aby pokonać konkurencję o te wysoko wyszukiwane słowa kluczowe, potrzebny jest zespół profesjonalistów zajmujących się pracą z tymi niskonakładowymi słowami kluczowymi. Potrzebna jest również bardzo dynamiczna strona internetowa i blog z dużą ilością świeżych treści. Google uwielbia strony internetowe, które często się zmieniają. To jedna z tajemnic sukcesu, jeśli chodzi o SEO dla longtails. Jak się wkrótce dowiesz, jest to bardzo konkurencyjna nisza.

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, jeśli poważnie bierzesz pod uwagę ten aspekt marketingu cyfrowego, jest upewnienie się, że Twoja strona jest tak dynamiczna, jak to możliwe. Chcesz dać Google wiele powodów, aby umieścić swoją stronę wysoko w rankingu stron wyszukiwarek. W ten sposób, długoogonowe słowa kluczowe będą miały największe szanse na bycie wysoko wyszukiwanym. Jeśli posiadasz już stronę internetową, postaraj się regularnie przesyłać ją do głównych wyszukiwarek. Dodaj jak najwięcej artykułów do katalogów artykułów, jak również do różnych serwisów społecznościowych. Jeśli zgłaszasz się do katalogów, upewnij się, że sprawdzasz jakość zawartości katalogu.

Jeśli chodzi o badania słów kluczowych, musisz pamiętać stare porzekadło “pieniądze są w badaniach”. Jeśli chcesz zdominować długie słowa kluczowe, musisz poświęcić czas na badania. Nie tylko musisz znaleźć odpowiednie słowa kluczowe, musisz włączyć badania słów kluczowych do swojego ogólnego planu marketingowego. SEO jest tylko jednym z aspektów ogólnego planu marketingowego, który powinien obejmować content marketing, marketing artykułów i social media marketing. Połączenie tych trzech elementów zapewni, że nie tracisz pieniędzy na nieskuteczne metody marketingu internetowego.

Istnieje kilka najlepszych firm marketingu internetowego, które oferują swoje usługi w przystępnych cenach. Jeśli możesz sobie pozwolić na wynajęcie firmy, upewnij się, że oferują długie Ogon możliwości słów kluczowych. Te rodzaje słów kluczowych mają tendencję do generowania dużo większego ruchu niż typowy ruch w wyszukiwarkach, co oznacza, że będziesz miał wyższy współczynnik konwersji, jak również. Pamiętaj, że samo SEO nie wygeneruje ruchu, którego potrzebujesz, aby zdominować Google AdWords lub inne niszowe programy marketingowe. Najlepsze strategie SEO wymagają integracji z innymi sprawdzonymi taktykami, aby pomóc zwiększyć swoje pozycje w Google i innych wyszukiwarkach.

Damian Węglarski
Damian Węglarski
Od 10 lat skutecznie współtworzy rynek marketingowo – reklamowy w Polsce. Pasjonat i praktyk w dziedzinie SEO, AdWords, Digital Marketing oraz Branding. Jest właścicielem Digital Premium – firmy, która dzięki swojemu know-how i autorskim pomysłom na co dzień obsługuje ponad 70 klientów z różnych branż. Jak sam mówi: „Dzięki pracy z różnymi branżami i na różnych rynkach, mamy okazję sprawdzać i potwierdzać schematy, które w świecie SEO uważane są za przysłowiowy #musthave. Taka wiedza pozwala nam jeszcze lepiej dobierać narzędzia i tworzyć strategie, które w późniejszym czasie procentują wynikami finansowymi podmiotów, które obsługujemy”. Absolwent Computer science in management na Uniwersytecie w Łodzi. Podczas swojej drogi zawodowej współpracował z wieloma rozpoznawalnymi markami Pasjonat nowoczesnej komunikacji i nowinek technologicznych. Podczas budowy relacji z klientami wielokrotnie doradza i prezentuje najróżniejsze rozwiązania, które optymalizują procesy związane z codziennym zarządzaniem firmą. Jego domeną są ludzie. Buduje efektywne i silne zespoły, które w późniejszym czasie stają się integralną częścią organizacji dla których pracuje.