Sklepy na Facebooku i Instagram checkout rozszerzają się na wszystkie amerykańskie firmy

Instagram checkout

Facebook rozszerzył swoją aplikację zakupową na wszystkie firmy amerykańskie i uruchomił własną kartę zakupów. Facebook ujawnił plany rozszerzenia swojego sklepu i kasy Instagram, rozszerzyć swoją aplikację sklepową i sklep Instagram kasach dla wszystkich firm amerykańskich.
Przejście na zakupy online przyspieszyło w ostatnich latach: według ostatnich badań przeprowadzonych przez firmę badawczą Gartner, szacuje się, że 85% ludzi na całym świecie robi teraz zakupy online.
Chcemy ułatwić ludziom zakupy i umożliwić wszystkim, od przedsiębiorców po duże marki, korzystanie z naszej aplikacji, aby połączyć się z klientami i rozwijać ich biznes. Znaleźliśmy nowe sposoby dla klientów na zakupy i sprzedaż nowych narzędzi, które firmy mogą oferować na Facebooku i Instagram.
W lipcu zeszłego roku, wprowadziliśmy dodatkowe miejsce na zakupy o nazwie Instagram Shop, a w najbliższych tygodniach wszystkie kwalifikujące się firmy w USA będą mogły korzystać z Facebook Store. Aplikacja mobilna oferuje szeroką gamę produktów, które pozwalają użytkownikom na odkrywanie firm i kupowanie produktów. Sklep Facebook Shop ułatwia ludziom znalezienie produktów z firm, które kochają, odkrywanie nowych i robienie zakupów w jednym miejscu.
Wszystkie kwalifikujące się firmy w USA wkrótce będą mogły korzystać z Instagram Checkout, a my umożliwimy naszym klientom przeglądanie naszego katalogu produktów i dokonywanie zakupów bez konieczności opuszczania aplikacji Instagram. Ponadto, dodaliśmy dodatkowe funkcje dostosowywania wyników, takie jak możliwość oceny produktów w Sklepie Facebook i Facebook Store.
Aby korzystać z Instagram Checkout, firmy muszą mieć sklep na Facebooku i korzystać z Facebook Commerce Manager. W przypadku korzystania z Shopify lub BigCommerce firma może również korzystać ze sklepu Facebook Store. Aby korzystać z Instagramu, firma musi korzystać z menedżera sprzedaży detalicznej w serwisie Facebook i posiadać sklepy w serwisie Facebook.
Nowy przycisk wysyłania wiadomości w sklepie na Facebooku pozwala użytkownikom na powiadamianie firm za pomocą komunikatora, WhatsApp i Instagram Direct. Klienci mogą nawet przeglądać produkty na czacie i zrzekać się opłat za sprzedaż, pomagając firmom w obniżeniu kosztów.
Messaging pozwala firmom na zapewnienie spersonalizowanego wsparcia, dzięki czemu ludzie mogą dokonywać bardziej świadomych wyborów o swoich zakupach. Wiadomość dla sklepu łączy w sobie wygodę robienia zakupów online z możliwością zadania sprzedawcy pytania w sklepie. Stamtąd możesz podzielić się z przyjaciółmi i rodziną i zapytać ich, co sądzisz o zakupach.
Funkcja jest teraz testowana na Messenger i Instagram Direct i wkrótce zostanie przetestowany na WhatsApp, a my teraz testujemy go w Messenger dla Instagram Direct.
Facebook Live Shopping posiada szereg funkcji, które pomagają firmom tworzyć na żywo doświadczenia zakupowe. Facebook pozwala firmom na sprzedaż produktów za pośrednictwem strumienia na żywo, a Instagram Live Shopping jest rozszerzony na wszystkie firmy i twórców, którzy korzystają z Instagram Checkout w USA. Dziękim stream’om, firmy mogą prezentować produkty, które kupują i sprzedają bezpośrednio za pośrednictwem wideo.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Damian Węglarski
Damian Węglarski
Od 10 lat skutecznie współtworzy rynek marketingowo – reklamowy w Polsce. Pasjonat i praktyk w dziedzinie SEO, AdWords, Digital Marketing oraz Branding. Jest właścicielem Digital Premium – firmy, która dzięki swojemu know-how i autorskim pomysłom na co dzień obsługuje ponad 70 klientów z różnych branż. Jak sam mówi: „Dzięki pracy z różnymi branżami i na różnych rynkach, mamy okazję sprawdzać i potwierdzać schematy, które w świecie SEO uważane są za przysłowiowy #musthave. Taka wiedza pozwala nam jeszcze lepiej dobierać narzędzia i tworzyć strategie, które w późniejszym czasie procentują wynikami finansowymi podmiotów, które obsługujemy”. Absolwent Computer science in management na Uniwersytecie w Łodzi. Podczas swojej drogi zawodowej współpracował z wieloma rozpoznawalnymi markami Pasjonat nowoczesnej komunikacji i nowinek technologicznych. Podczas budowy relacji z klientami wielokrotnie doradza i prezentuje najróżniejsze rozwiązania, które optymalizują procesy związane z codziennym zarządzaniem firmą. Jego domeną są ludzie. Buduje efektywne i silne zespoły, które w późniejszym czasie stają się integralną częścią organizacji dla których pracuje.